WIBROAKUSTYKA

Wibroakustyczne metody leczenia oraz profilaktyki chorób po raz pierwszy znalazły szerokie zastosowanie w praktyce dopiero pod koniec XX wieku. Istota metody polegała na tym, że w miejscu zmian chorobowych zastosowano oddziaływanie za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości, w efekcie czego w miejscu ich oddziaływania znacznie poprawiał się przepływ krwi i limfy. Taka metodyka leczenia obejmuje również wibroakustyczne oddziaływanie na wątrobę i nerki, znacznie zwiększające ich wydajność, oraz na odpowiedni odcinek kręgosłupa.

 

Mikrowibracje tkanek, tak samo jak ich ciepło, stanowią ważny i niezastąpiony składnik procesów fizjologicznych i immunologicznych organizmu. Są potrzebne do odprowadzania nadmiaru płynów z organizmu, biorą udział w stymulacji krążenia, odżywianiu komórek znajdujących się w dużej odległości od naczyń włosowatych, w procesach immunologicznych, dotyczących transportu i przenikania leukocytów do komórek tkanki, oraz w procesach krwiotwórczych, realizowanych w szpiku. Źródłem mikrowibracji w żywym organizmie są regularne skurcze miofibryli komórek mięśniowych.

 

Procesy metaboliczne w organizmie zachodzą tylko dzięki kontaktowi i współdziałaniu substancji biologicznych – podstawowe prawo bliskiego oddziaływania. Żeby reakcja miała miejsce, konieczne jest bezpośrednie zbliżenie się oddziałujących na siebie komponentów i ich przestrzenna orientacja względem siebie. Dlatego istnienie mikrowibracji komórek i dużych molekuł jest warunkiem koniecznym większości biologicznych, a zwłaszcza immunologicznych, reakcji.

W ofercie Melisa-Med znajdziecie urządzenia do wibroakustyki:

  • VITAFON-T

  • VITAFON Aktiv

  • VITAFON 2

  • Akcesoria (specjalistyczne mankiety mocujące, dodatkowe wibrofony, materace OWZO).

}

Godziny pracy

10:00 – 17:00

poniedziałek – piątek

Telefon

+ 48 575 182 982

Sklep internetowy

www.OrtoModa.pl